اشپزی برای کودکان
تاريخ : دوشنبه 22 خرداد 1391 | 23:30 | نویسنده : مامان مریم

قشنگترین و بهترین شکلک ها برای زیباسازی وبلاگسلام به دوستان عزیزم.اش÷زی برای کودکان دلبندمان یکی از دغدغه های مهم

زندگی ماست و منم سعی کردم تا از تجربه هام  و دستورهای اشبزی  مفید و خوبی که در سایت ها و

کتاب ها هست و برای کودکان دلبندمان مناسبه اینجا و در این دفتر اشبزی بگنجانم.امیدوارم لحظات خوبی را
در این وبلاگ سبری نمایید.

[موضوع : ]
تاريخ : شنبه 27 آبان 1391 | 17:35 | نویسنده : مامان مریم

کودکان سخت غذا


کودکان سخت غذا شما باید بدانید که این کافی نیست غذا را جلوی کودک بگذارید و بگویید : " بخور!" و بعد انتظار داشته باشید که کودک هم غذا را بخورد. برای ترغیبت و تشویق کودکان به غذا خوردن باید راه ها و روشهای مختلفی را در پیش گرفت و انجام داد. اگر عادتهای غذایی نامناسب باشد ، الگوی نادرستی در فرزندان خود به جا می گذارید که در بزرگسالی منجر به زخم معده ، سوء هاضمه و سوء تغذیه و انواع بیماری های جسمی و روانی خواهد شد. اگر کودک شما بد غذا است ، با رعایت موارد زیر حتماً می توانید به بهتر شدن تغذیه کودکتان کمک کنید.


 کودکان بد غذا و خوردن صبحانه :
 راه حل های موجود : همه متخصصین تغذیه و پزشکان اطفال مصر هستند که صبحانه کودکان کامل و مناسب باشد . عادت دادن کودکان به خوردن صبحانه بسیار مهم است . بدن همه کودکان بعد از چند ساعت خواب به یک غذای سبک ، اما کامل و پر انرژی احتیاج دارد. اگر کودکی در خانواده ای بزرگ شود که مادر میل به صبحانه نداشته باشد و فقط يك دانه میوه بخورد ، یا پدر زودتر از خانه خارج شود و کودک شاهد خوردن صبحانه او نباشد و یا حتی پدر و مادر آنقدر مشغله داشته باشند که نتوانند صبحانه را آماده کنند ، طبیعی است که کودک عادت به خوردن صبحانه را از بابت فرهنگی و آموزشی پیدا نخواهد کرد. به عبارت دیگر اگر کودک صبحانه خوردن خانواده خود را به عنوان یک برنامه منظم ، دوست داشتنی و مهم نبیند هیچ میلی به یک صبحانه خوب پیدا نمی کند. برای خوردن صبحانه پدر و مادر باید برای کودک خود وقت بگذارند . اگر دور سفره و یا به دور میز می نشینید حتماً باید :
 - سفره پهن کنید و یا میز را آماده کنید
 - هر موادی که برای صبحانه دارید با سلیقه روی سفره بگذارید،
 - قاشق ، استکان ، و ظروف مخصوص کودک را روی سفره بگذارید،
 - قبل از خوردن صبحانه کودک را تشویق کنید تا صورت خود را بشوید و ا ز توالت استفاده کند،
 - مراقبین کودک نیز باید دست و صورت خود را بشویند و برای صبحانه ژولیدگی خواب را نداشته باشند ،
 - قبل از خوردن صبحانه به کودک یک استکان آب( نه سرد و نه گرم ) بدهید.
2- بیشتر پدر و مادرها و مراقبین کودک از تغذیه کودکان خود نگران هستند . این پدرها و مادرها از بی میلی و از کم غذا خوردن کودکان خود در رنج هستند و به عبارتی شکایتهای مختلفی از این مورد دارند. بی اشتهایی و یا بد غذایی کودک در هر شکلش مساله مهمی است . باید آن را جدی گرفت چرا که این بی اشتهایی در نهایت می تواند منجر به سوء تغذیه شود. باید بدانیم فقط گرسنگی نیست که کودک را به سوی غذا می کشاند و یا فقط سیر بودن موجب دوری و پرهیز از غذا نمی شود . بلکه عوامل گوناگونی جدا از نیازهای بدنی موجب می شود تا کودک غذا بخورد یا نخورد . بخش بزرگی از این نیاز جسمانی تحت تأثیر عادتهای خانواده و آموزشهایی است که کودک در خانواده گرفته است . رفتار بزرگتر ها در این مورد بسیار تعیین کننده است. صبحانه کودکان و مادران شاغل در بسیاری از خانواده هایی که زنان شاغل هستند دیده شده که مادر ، کود ک را با عجله بیدار می کند ، با عجله لباس او را می پوشاند و به زور یک لقمه خشک در دست کودک می دهد تا آن را به عنوان صبحانه بخورد . آیا کسی می تواند در یک محیط عصبی ، شلوغ و با عجله لقمه ای را به عنوان صبحانه بخورد ؟
 غذا خوردن آن هم در ابتدای صبح احتیاج به آرامش و صبوری دارد . سرپایی غذا خوردن ، با عجله لقمه ای را درست کردن و از آن طرف کارهای دیگر را انجام دادن فضای ناامنی را برای یک تغذیه مناسب به وجود می آورد . در چنین حالتی هیچ کودکی میل به خوردن صبحانه ندارد. خانواده های که مجبور هستند صبح زود از خانه خارج شوند و وقت کافی برای صبحانه خوردن در کنار کودک خود ندارند ، بهتر است برنامه های خود را تنظیم کنند که همه با هم و در حضور کودک صبحانه بخورند و از این وعده غذایی لذت ببرند . برا ی نمونه می توان :
 - شبها زودتر خوابید ،
 - یکسری کارها را از شب قبل انجام داد،
 - زودتر بیدار شد تا کودک فرصت کارهای اولیه را داشته باشد ، در بعضی از خانواده هایی که مادران شاغل نیستند مشکل به شیوه دیگری خود نمایی می کند: در بعضی از خانواده ها مادران آنقدر دیر بیدار می شوند که فکر می کنند که دیگر می توانند صبحانه و ناهار را همزمان بخورند . دیر بیدار شدن ، کوفتگی ، خستگی ، بی حوصلگی و در نتیجه بی اشتهایی را همراه خود دارد . از آنجا که مادر بی میل است ، برای تهیه یک صبحانه مناسب تلاشی نمی کند . در نتیجه با همان بی حوصلگی چیزی را برای کودک خود آماده می کند تا او بخورد . کودکی که همراه مادر خود دیر بیدار شده است طبیعی است که صبحانه و ناهار او یکی می شود.
 - به کودک وقت بدهید تا صبحانه اش را کامل بخورد.
در چنین فضایی نه تنها کودکان بلکه هر انسانی از خوردن صبحانه لذت می برد و طبیعی است که این رفتار به عنوان یک عادت غذایی مناسب در کودک باقی می ماند . آن گروه از کودکانی که به مهد کودک می روند ، این شانس را که در کنار خانواده خود صبحانه بخورند از دست می دهند ، بدین سبب مربیان باید فضایی را به وجود بیاورند تا کودک با علاقه صبحانه را میل کند . بودن کودکان در کنار هم امکان خوبی است که آنها را تشویق کنیم تا صبحانه خود را کامل بخورند . در مهد کودک نیز همانند خانه باید شرایط مناسبی را فراهم کرد و با آرامش به کودک فرصت داد تا آنها صبحانه خود را بخورند .

[موضوع : ]
تاريخ : شنبه 27 آبان 1391 | 17:14 | نویسنده : مامان مریم

پیتزای تخم مرغ برای کوچولوهای نابغه

 

 

 

برای طعم بهتر غذا می‌توانید به ابتکار خود مواد یا چاشنی‌های گوناگونی به آن بیفزایید و آن را به شکل‌های مختلف تزئین کنید.

 

پیتزای تخم مرغ

 

 

مواد لازم:

پنیر چدار رنده شده                     یک سوم فنجان

زرده تخم مرغ                             1 عدد

خامه یا شیر                               1 قاشق چای خوری

خمیر پیتزای کوچک                    1 عدد

سبزیجات *                                برای تزئین

 

* نخود سبز کامل همراه با پوسته، دانه نخود سبز کنسرو شده یا پخته شده، هویج، زیتون سیاه، تره، پیازچه یا تره فرنگی 

 

روش تهیه:

* فر را روشن کنید و حرارت آن را تا آخرین حد بالا ببرید.پنیر و زرده تخم مرغ و خامه را با هم مخلوط کنید و با چاشنی‌های دلخواه خود، طعم آن را بنا به ذائقه فرزندتان تنظیم نمایید.

* خمیر پیتزا را کمی سرخ کنید. ترکیب پنیر را روی آن بریزید. طوری که کاملاً سطح آن را بپوشاند. سپس آن را داخل فر قرار دهید. دقت داشته باشید که به دلیل تخم مرغ، رنگ آن خیلی زود تیره می‌شود. بنابراین ظرف حاوی پیتزا را در دورترین فاصله از شعله‌ی فر قرار دهید طوری که فاصله آن‌ها حداقل 15 سانتیمتر باشد.

* بعد از حدود 1 الی 4 دقیقه که پنیر کاملاً ذوب و طلایی رنگ شد، پیتزا را از فر بیرون بیاورید. 

* حالا پیتزای شما آماده است تا به شکل یک خرگوش تزئین شود. از دانه های نخود سبز برای چشم‌ها و از نخود سبز کامل(همراه با پوسته) برای گوش‌های آن استفاده کنید. یک دانه زیتون سیاه (بدون هسته) برای بینی و چند تا تره برای سبیل و پیازچه برای دندان‌های آن، مناسب به نظر می‌رسد.

* البته در نظر داشته باشید که برای طعم بهتر غذا می‌توانید به ابتکار خود مواد یا چاشنی‌های گوناگونی به آن بیفزایید و آن را به شکل‌های مختلف تزئین کنید و یا می‌توانید برای بالا بردن خلاقیت کودکتان و ایجاد حس همیاری و همکاری، از او بخواهید خودش پیتزا را تزئین کند.

* قبل از اینکه پیتزا سرد شود، آن را سرو نمایید.

کوچولوی نابغه، نوش جان! 

منبع:تبیان
[موضوع : ]
تاريخ : شنبه 27 آبان 1391 | 17:12 | نویسنده : مامان مریمسمبوسه‌ها را در صافی می‌ریزیم تا روغن آن برود. سپس سمبوسه‌ها را در عسل می‌زنیم تا تمام سطح سمبوسه به آن آغشته شود و در ظرف...

 

 

 

مواد لازم

 

 


* پنیر سفت: ۱ لیوان
* مغز گردوی خرد شده: نصف لیوان
* نعناع خرد شده: به مقدار لازم
* نان لواش: به مقدار لازم
 طرز تهیه:
ابتدا در ظرفی پنیر را با نعنای خرد شده و مغزگردو مخلوط می‌کنیم. سپس نان‌ها را مستطیل شکل از طول می‌بریم.
سپس نان را به صورت سمبوسه در می‌آوریم و کمی از مواد را داخل سمبوسه می‌ریزیم. کمی آرد خمیر می‌کنیم و سمبوسه را می‌بندیم و در روغن سرخ می‌کنیم.
سمبوسه‌ها را در صافی می‌ریزیم تا روغن آن برود. سپس سمبوسه‌ها را در عسل می‌زنیم تا تمام سطح سمبوسه به آن آغشته شود و در ظرف می‌چینیم. از این سمبوسه می‌توانیم برای صبحانه نیز استفاده کنیم.
منبع:همشهری آنلاین

[موضوع : ]
تاريخ : شنبه 27 آبان 1391 | 17:11 | نویسنده : مامان مریم

 

تخم مرغ ها  را با شکر و وانیل خوب به هم زده تا کمی پف کند. سپس آرد را ( قبلا آرد را با 3 قاشق سوپخوری شیر حل کرده) به تخم مرغ زده شده اضافه می کنیم . روغن را در یک قابلمه کوچک ریخته ...

طرز تهیه نان برای صبحانه کودکان

 

 

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا

 


نان سوخاری  به مقدار لازم
شیر  1 شیشه بزرگ
آرد 1 قاشق سوپخوری
تخم مرغ 4عدد
شکر  1قاشق سوپخوری
وانیل  یک سوم قاشق چایخوری
روغن  به مقدار لازم

 


طرز تهیه:
تخم مرغ ها  را با شکر و وانیل خوب به هم زده تا کمی پف کند. سپس آرد را ( قبلا آرد را با 3 قاشق سوپخوری شیر حل کرده) به تخم مرغ زده شده اضافه می کنیم . روغن را در یک قابلمه کوچک ریخته و آن را روی حرارت متوسط اجاق قرار می دهیم تا داغ شود. سپس شیررا دریک کاسه گودی ریخته و نان سوخاری ها را یکی یکی به شیر  آغشته کرده ، پس از آن درمخلوط شکر و تخم مرغ قرار داده و بلافاصله در روغن قرار می دهیم تا نان ها سرخ شوند. بعد ازسرخ شدن مقداری مربا یا مارمالاد در وسط آنها قرار  می دهیم.

[موضوع : صبحانه کودک]
تاريخ : شنبه 27 آبان 1391 | 17:07 | نویسنده : مامان مریم

 هويج پلو:

مواد لازم:

برنج

چهار قاشق غذاخوري

هويج

دو عدد متوسط

كره

يك قاشق غذاخوري

زرده تخم‌مرغ

يك عدد

 طرز تهيه:

هويج را كه رنده كرده و يا به قطعات بسيار كوچك ريز نموده ايد با كمي كره تفت بدهيد. برنج را كه دم مي‌كنيد، هويج و بقيه كره را به آن اضافه نمائيد. موقع غذا دادن به كودك يك زرده تخم‌مرغ سفت شده را روي غذا رنده كنيد.(اگر بدون گوشت است از زرده تخم‌مرغ استفاده كنيد)
اینم بیشنهاد یه خانم دکتر اشبز مهربون...ممنون عزیزم. تکتم10:1414 آبان 1391 پیشنهاد م یکم بعد از تف دادن هویج برنج را با مقدار کافی آب برای کته کردن روی هویج بریزید و با هم بپزید. اگر کودکتان خیلی بدغذاست یک قاشق شکر هم در برنج بریزید.

[موضوع : ]
تاريخ : چهارشنبه 10 آبان 1391 | 20:15 | نویسنده : مامان مریم

هفته اول ماه هشتم:

ضمن ادامه برنامه قبل، زرده تخم‌مرغ پخته و سفت شده هم به برنامه غذايي شيرخوار اضافه مي‌شود. بعد از پختن تخم‌مرغ، زرده سفت شده را از سفيده جدا كرده و روز اول به اندازه يك نخود از زرده تخم‌مرغ را برداشته با كمي شير مادر يا آب جوشيده شده، نرم نموده و به شيرخوار مي‌دهند.

هر روز صبح علاوه بر دادن فرني يا حريره، مقدار زرده تخم‌مرغ به تدريج اضافه مي‌شود تا ظرف ده روز به يك زرده كامل برسد. از آن به بعد، هر روز نصف زرده تخم‌مرغ به كودك داده مي‌شود. در صورتي كه رشد كودك كند باشد يا گوشت در برنامه غذايي او وجود نداشته و يا كودك به خوردن تخم‌مرغ مشتاق و به خوردن غذاهاي ديگر اشتياق زيادي نشان ندهد مي‌توان هر روز يك زرده پخته شده تخم‌مرغ را همراه با فرني يا حريره بادام يا پوره سبزي به كودك داد.

چنانچه كودك از خوردن زرده سفت شده تخم‌مرغ امتناع كند مي‌توان آن را در سوپ وعده ظهر او رنده نمود يا زرده تخم‌مرغ پخته شده را در مقدار كمي شير، رنده كرده و در كره يا روغن زيتون كه داغ شده است ريخت و آنرا مرتب به هم زد.

تهيه زرده تخم‌مرغ به صورت نيمرو اشكالي ندارد به شرط اين كه زرده را اول كاملاً به هم بزنند و در روغني كه داغ شده است بريزند و تا زماني كه خود را مي‌گيرد آنرا به هم بزنند.

دادن زرده تخم‌مرغ به شيرخوار به صورت عسلي توصيه نمي‌‌شود.

توجه:

تخم‌مرغ را پس از شستن بايد در يك قابلمه كوچك و در آب معمولي قرار داد به طوري كه آب روي آن را بپوشاند سپس روي اجاق گذاشت. پس از به جوش آمدن آب، بهتر است جوشيدن به مدت 15 دقيقه ديگر ادامه يابد تا زرده تخم‌مرغ كاملاً سفت شود و ميكروب‌‌هاي بيماري زاي آن از بين بروند.ادامه مطلب

[موضوع : ]
تاريخ : چهارشنبه 10 آبان 1391 | 20:13 | نویسنده : مامان مریم

مواد غذايي با منشاء حيواني:

1ـ گوشت‌ها: گوشت گوسفند، بره، گوساله، گاو، شتر و بز 2ـ جگر 3ـ گوشت پرندگان: مرغ، جوجه، اردك و غاز 4ـ انواع ماهي‌ها و ميگو 5ـ تخم انواع پرندگان حلال گوشت (مرغ، غاز، اردك و كبوتر) 6ـ شير و فرآورده‌‌هاي آن

منابع سرشار از مواد مغذي

منابع آهن:

1ـ منابع غذايي غني از آهن با جذب خوب:

علاوه بر شير مادر،

انواع جگر، دل و قلوه، گوشت قرمز، گوشت مرغ يا بوقلمون و ساير پرندگان به ويژه ران آن‌ها همچنين گوشت ماهي، غذاهاي غني شده با آهن مثل آرد يا ماكاروني.

2ـ منابع غذايي غني از آهن با جذب كمتر:

زرده تخم‌مرغ، حبوبات، آرد نخودچي، سبزي‌‌هاي با برگ سبز تيره (اسفناج، جعفري، ...)، لوبيا سبز، سيب‌زميني، قارچ، ريواس، چغندر، آلو و زردآلو.

اين‌گونه مواد غذايي اگر همراه با مواد غذايي غني از ويتامين C يا غذاهاي دسته اول (غني از آهن يا جذب خوب) خورده شوند جذب آهن آن‌ها افزايش مي‌يابد.

منابع روي:

غلاوه بر شير مارد (با مقدار روي كم ولي جذب بسيار خوب).

انواع جگر، دل و قلوه.

گوشت حيوانات خصوصاً گوشت قرمز، گوشت پرندگان و ماهي‌ها.

زرده تخم‌مرغ.

دانه‌‌هاي كامل غلات و حبوبات و انواغ مغزها.

ماست.

منابع ويتامين C :

ميوه‌‌هاي تازه مانند پرتقال، ليمو، نارنگي (انواع مركبات)، انبه، انگور، هلو، توت، هندوانه، خربزه، طالبي، آناناس، كيوي.

سبزي‌‌هاي تازه مثل گوجه فرنگي، فلفل دلمه‌اي سبز، فلفل سبز شيرين و باميه.

سبزي‌‌هاي سبز مانند اسفناج، جعفري، گشنيز، كاهو، كلم پيچ و بروكلي.

سبزي‌‌هاي ريشه‌اي نشاسته‌اي مانند سيب‌زميني تازه و چغندر.

 

سيب‌زميني خام حاوي ويتامين C فراوان و غني از ويتامين 1B است. ويتامين C سيب‌زميني با طول زمان ذخيره كردن آن ارتباط دارد. اگر سه ماه ذخيره شود يك سوم ويتامين C و اگر 6 يا 7 ماه ذخيره شود دو سوم ويتامين C آن از بين مي‌رود.

منابع ويتامين A :

شيرمادر به ويژه آغوز

كره و روغن حيواني (مواد لبني).

انواع جگر، دل و قلوه، روغن كبد ماهي.

زرده تخم‌مرغ.

ميوه‌‌هاي زرد و نارنجي مانند نارنگي، پرتقال، انبه، آلو، زرد آلو و طالبي.

سبزي‌‌هاي نارنجي رنگ مانند زردك، هويج، كدو حلوايي، كدو تنبل، فلفل دلمه‌اي قرمز و نارنجي سبزي‌‌هاي سبز تيره مانند اسفناج، جعفري، گشنيز، برگ كرفس، برگ تربچه، برگ چغندر، برگ شلغم، ساقه پيازچه، برگ‌‌هاي كدو تنبل، كم پيچ، كاهو، بروكلي، كلم قمري، باميه، فلفل شيرين و فلفل دلمه‌اي.

برگ‌‌هاي سبز تيره‌تر و ميوه‌‌هاي نارنجي‌تر ويتامين A بيشتري دارند.

آشنايي با انواع چربي‌ها و روغن‌ها

چربي‌ها (در درجه حرارت اتاق جامد هستند)

روغن‌ها (در درجه حرارت اتاق مايع هستند)

چربي گوشت
روغن حيواني جامد
روغن نباتي جامد
دنبه
كره
خامه

سويا
آفتاب گردان
زيتون
ذرت
كنجد
ماهي
بادام زميني
كانولا
نخل قرمز
هسته انگور

 

توجه: مناسب‌ترين روغن براي سرخ كردن و تهيه غذاهايي نظير كتلت، روغن مخصوص سرخ كردن است. براي ساير مصارف مي‌توان از روغن‌‌هاي مايع، ترجيحاً روغن زيتون استفاده نمود.

 حبوبات و غلات:

حبوبات كم چرب

حبوبات پر چرب

غلات

نخود

لوبياي سويا

ذرت
عدس   گندم

عدس دال

  جو

لوبيا سفيد

  برنج

لوبيا چشم بلبلي

   

لوبيا چيتي

   

لوبيا قرمز

   
ماش
[موضوع : ]
تاريخ : چهارشنبه 10 آبان 1391 | 20:09 | نویسنده : مامان مریم

سبزي پلو با ماهي:

مواد لازم:

برنج

چهار قاشق غذاخوري

سبزي پلو (خرد شده)

دو قاشق غذاخوري

كره

يك قاشق غذاخوري

ماهي

يك تكه متوسط (بعد از پختن و گرفتن تيغ آن، حدود يك قاشق غذاخوري شود)

 طرز تهيه:

ماهي را با كمي زردچوبه و چند قطره آب نارنج تازه، بخار پز كنيد. (ظرف حاوي ماهي را در داخل يك قابلمه كه كمي آب دارد بگذاريد و روي اجاق قرار دهيد). با برنج، سبزي، كره و آب، كته نرمي درست كنيد. تيغ‌‌هاي ماهي را جدا و گوشت ماهي را همراه با پلو به كودك بدهيد.

 يك عدد خرما كه پوست و هسته آن گرفته شده باشد يا مقداري حلوا بعد از سبزي پلو با ماهي براي كودك بسيار خوشايند و لذت‌بخش است و دريافت انرژي او را افزايش مي‌دهد.

[موضوع : ]
تاريخ : چهارشنبه 10 آبان 1391 | 20:09 | نویسنده : مامان مریم

ته چين مرغ:

مواد لازم:

برنج

4 قاشق غذاخوري

گوشت مرغ بدون استخوان

به اندازه يك تخم‌مرغ

زرده تخم‌مرغ

يك عدد

كره يا روغن

يك قاشق غذاخوري

ماست

دو قاشق غذاخوري

 طرز تهيه:

زرده تخم‌مرغ را بزنيد و همراه با كمي زعفران حل شده در آب، در ماست بريزيد و مخلوط كنيد. در يك قابلمه، برنج را با آب و قسمتي از كره به صورت كته در آوريد ولي نگذاريد كه همه آب آن تمام شود. در قابلمه كوچك ديگري بقيه كره يا روغن را بريزيد، داغ كه شد نصف مخلوط ماست و ... را كف قابلمه پهن كرده و حدود يك سوم كته را روي آن بريزيد و تكه‌‌هاي پخته شده گوشت مرغ را روي آن بچينيد. سپس بقيه كته را با بقيه مخلوط ماست و ... مخلوط نموده و روي گوشت‌ها قرار دهيد و بگذاريد غذا دم بكشد.

[موضوع : ]
تاريخ : چهارشنبه 10 آبان 1391 | 20:08 | نویسنده : مامان مریم

  كته گوشت و لوبيا سبز: (لوبيا پلو)

گوشت را به قطعات ريز خرد كرده، با پياز تفت بدهيد و بگذاريد با كمي آب بپزد. دو قاشق غذاخوري لوبيا سبز را كه جداگانه پخته ايد همراه با چهار قاشق غذاخوري برنج، كره و دو عدد گوجه‌فرنگي رنده شده به آب گوشت اضافه نمائيد وقتي آب آن تمام شد پلو را دم كنيد.

در تهيه اين غذا از گوشت چرخ كرده هم كه آن را با كمي پياز تفت داده ايد مي‌توانيد استفاده كنيد و يا گوش چرخ كرده را به صورت قلقلي در آوريد. پس از سرخ كردن در كمي روغن، هنگام دم كردن برنج آنها را لابلاي برنج بگذاريد.

[موضوع : ]
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 ... 29 صفحه بعد